Drzwi na wymiar

Dopasujemy wymiary i wzór drzwi do Twoich wytycznych

Jeżeli  zależy Wam na  „skrojeniu” drzwi na miarę  to zapraszamy.  Przekażemy Wam naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. 
Nasza usługa to kompleksowa realizacja - dobieramy model do stylu wnętrza , wybieramy materiał, określamy konfigurację  oraz analizujemy aspekty funkcjonalność .Tworzymy wstępne szkice, przygotowujemy próbki  wybranych materiałów  i detali. Zależy nam na Państwa zaufaniu, staramy się jak najdokładniej  omówić zagadnienia projektu  aby rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii podejmowanych  decyzji .  Po dokonaniu  precyzyjnych pomiarów, tworzymy dokumentację techniczną i uruchamiamy proces produkcji. Jesteśmy dostępni na każdym etapie projektu, oferujemy możliwość wglądu w kolejne fazy powstawania drzwi. 

Oferta drzwi na wymiar pracowni DELFORM

     DelForm M 800

 

DelForm M800 

Delform M600 

Delform M550 

DelForm M300 

DelForm M300 

DelForm M270 

DelForm M260 

DelFormM250 

DelForm M130

DelForm M100 F1

DelForm M100 F2

Konfiguracja a funkcjonalność drzwi – przedstawiamy możliwości, zadajemy pytania sygnalizujemy zagadnienia.

 • wybrać drzwi pełne czy drzwi  przeszklone?
 • jednoskrzydłowe , dwuskrzydłowe , trzyskrzydłowe  czy czteroskrzydłowe?
 • otwierane na zawiasach czy suwane?
 • zawiasy widoczne czy kryte?
 • pełne  gładkie,  frezowane a może płycinowe?
 • szklone: z jedną taflą lub dzielone szprosami na pola?
 • z doświetlam bocznym, a może górnym?
 • odwrotne, licowane z opaską na zewnętrzna a otwierane do środka pomieszczenia ?
 • w zabudowie panelowej, a może na całą wysokość pomieszczenia ?
 • drzwi łączone z zabudową meblową, na co zwrócić uwagę?
 • kierunek otwierania drzwi - na prawa czy na lewo ? na zewnątrz czy do środka?
 • właściwości  akustyczne drzwi , kiedy wymagają dodatkowego uszczelnienia ?
 • zgranie stylistyczne drzwi zewnętrznych  pokojowych, czy to możliwe?
 • kierunek otwierania drzwi a łączenia podłóg, łączenie na zewnątrz czy od środka?
 • zgranie grubości listwy przypodłogowej z ościeżnicą drzwiową, jaka grubość listwy?
 • otwieranie drzwi na pełna wysokość pomieszczenia , na co zwrócić uwagę ?
 • szerokość przejścia a wygoda użytkowania, czym się kierować?

Dużą uwagę przykładamy do funkcjonalność.  Do rozważenia jest dużo zależności , które przeanalizowane i właściwie dobrane decydują o komforcie użytkowania . Służymy doświadczeniem i pomocą w odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Wymaga to spotkania poznania Państwa wymagań  i  szczegółowego omówienia projektu.

Budowa drzwi – niby nie widoczna a bardzo istotna

Zagadnienie wymagające przeanalizowania to konstrukcja wewnętrzna i  materiał z którego zbudowane są drzwi . Wnętrza drzwi  nie widać , a ma on decydujący wpływ na trwałość i użytkowanie drzwi. Większość masowej produkcji to tak zwane wydmuszki,  dwa cienkie arkusze płyty wypełnione kartonem.  Konstrukcja  naszych drzwi to wynik kilkunastu lat doświadczeń i  testowania prototypów. Rdzeń  wykonany jest ze sklejki, w którą wbudowane są  dwa metalowe naciągi strunowe. Stabilizują konstrukcję oraz dają kontrolę  i regulację nad liniowością skrzydła drzwiowego. Rozwiązanie to eliminuje problem odkształcania i krzywienia się drzwi w stu procentach. Poszycie drzwi i panele wykonane są z płyty MDF, która może być w dalszej obróbce lakierowana na kolor lub oklejona fornirami. Istotnym elementem konstrukcji drzwi są  zawiasy i zamek. Tylko wysokiej jakości precyzyjne mechanizmy gwarantują wieloletnie bezproblemowe użytkowanie. Stosujemy zawiasy Simonswerk , zamki magnetyczne Bonaiti.

Materiały i sposoby wykończenia

Stosujemy naturalne i szlachetne materiały od sprawdzonych dostawców. Wybieramy odpowiednie dla nich sposoby wykończenia, aby nasze drzwi mogły się pięknie starzeć, patynować i nabierać charakteru. Wykorzystujemy rzemieślnicze techniki obróbki, które ukazują i podkreślają niepowtarzalne cechy stosowanych materiałów. Szanujemy i cenimy drewno ale jednocześnie uwielbiamy eksperymentować z nowymi  fakturami i nie oczywistymi materiałami. Stosujemy wstawki z metali kolorowych lub stali nierdzewnej, efekt patynowania, utleniania, rdzy, płynny metal oraz klasyczne  pozłotnictwo.

Lakier

Szlachetna satynowa  powierzchnia nadaje drzwiom ton ekskluzywnej elegancji. Lakierowanie to technika umożliwiająca zastosowanie obszernej gamy kolorystycznej.  Daje możliwość  wybrania dowolnego koloru z palet: Ral, NSC, Benjamin Moore w różnych stopniach połyskliwości.

Fornir naturalny i drewno - drzwi fornirowane

To piękno i niepowtarzalność ukształtowana  przez naturę. Materiał ten charakteryzuje się unikatowym i nie powtarzalnym rysunkiem słojów.  Obrobione , starannie dobrane i  złożone pozwala uzyskać jedyne w swoim rodzaju  niepowtarzalne obrazy.  W technice intarsjowanie, z dociętych i odpowiednio spojonych fragmentów forniru można uzyskać niepowtarzalne wzory i formy geometryczne. Stosujemy forniry z 60 gatunków drewna, pochodzenia   krajowego i gatunki egzotyczne  pochodzące ze wszystkich zakątków świata.

Fornir modyfikowany

To efekt  innowacyjnej  technologii, pozwala uzyskać  produkt o powtarzalnym usłojeniu i kolorze zachowując jednak piękno i różnorodność naturalnego drewna. Cechuje się spójnym odcieniem i rysunkiem, każdy arkusz forniru wygląda identycznie. Materiał ten występuje w szerokiej palecie kolorystycznej, oferuje wyjątkowe dekory wzornicze.