Drzwi na wymiar

Czy drzwi na wymiar od lokalnej pracowni stolarskiej to dobry pomysł?

Jeżeli  zależy Wam na  „skrojeniu” drzwi na miarę  to odpowiedź jest oczywista.
Przekażemy Wam naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Zaprojektujemy  od podstaw, w oparciu o Wasze wytyczne i  wymagania. Dla nas DRZWI -  to coś więcej niż przejście pomiędzy pomieszczeniami, to rodzaj mebla. Świadomie zaprojektowane i dobrane do wnętrza podkreślą jego charakter,  zachwycą elegancją lub wyrafinowanym wzornictwem.  Do zleceń podchodzimy indywidualnie - w pierwszym etapie zbieramy informacje niezbędne do przygotowania projektu. Rozmawiamy o potrzebach, inspiracjach i materiałach. Efekt finalny musi odzwierciedlał w stu procentach Wasze pragnienia.  

Nasza usługa to kompleksowa realizacja zamówień drzwi na wymiar. Dobieramy model do stylu wnętrza , wybieramy materiał, określamy konfigurację oraz analizujemy aspekty funkcjonalności. Tworzymy wstępne szkice, przygotowujemy próbki wybranych materiałów  i detali. Zależy nam na Państwa zaufaniu, staramy się jak najdokładniej  omówić zagadnienia projektu  aby rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii podejmowanych decyzji. Po dokonaniu  precyzyjnych pomiarów, tworzymy dokumentację techniczną i uruchamiamy proces produkcji. Jesteśmy dostępni na każdym etapie projektu, oferujemy możliwość wglądu w kolejne fazy powstawania drzwi. Skontaktuj się z nami, uzgodnimy szczegóły i zaprojektujemy oraz stworzymy od podstaw drzwi wewnętrzne na wymiar, które nadadzą wyjątkowy charakter Twoim wnętrzom.

Drzwi nowoczesne czy drzwi klasyczne?

Drzwi DELFORM  -  to szeroki wachlarz rozwiązań stylistycznych i materiałowych. Od  drzwi nowoczesnych  przez drzwi klasyczne aż po drzwi pałacowe. Od drzwi lakierowanych przez drzwi fornirowane  aż po drzwi wykończone płatkami złota.  Ważne jest  dobranie rodzaju i materiału wykończeniowego do określonego stylu i wnętrza.  Na przykładzie zrealizowanych projektów oraz naszych autorskich wzorów demonstrujemy konkretne rodzaje drzwi i ich charakterystykę. 

Oferta drzwi na wymiar pracowni DELFORM

Klasyczne drzwi wewnętrzne rozwierane

Otwierane tradycyjnie na zawiasach, ościeżnica skrzynkowa dopasowana do grubości ściany z regulowanymi listwami maskującymi. Idealne rozwiązanie do  stylizowanych klasycznych drzwi na wymiar.  Można je wyposażyć w zawiasy widoczne ze zdobionymi wieżyczkami lub kryte niewidoczne z regulacją w trzech płaszczyznach. Konstrukcja umożliwia wykonanie w wersji odwrotnej, drzwi zlicowane z ościeżnica od zewnątrz a otwierane do środka pomieszczenia.

Drzwi  ukryte,  system  Pivot

System drzwi obrotowych , drzwi stają  się integralną częścią ściany, są całkowicie wyrównane ze ścianą.  System umożliwia otwieranie drzwi jednocześnie w dwie strony – na zewnątrz i do środka pomieszczenia. Nie posiadają ościeżnicy, zamocowane podłoga – sufit  umożliwiają dowolnie kształtować przestrzeń. Do  systemu oferujemy panele do obłożenia ścian,  tym  samym materiałem co drzwi. Pivot  - nie wymaga stosowania zamka i klasycznej klamki, dzięki temu uzyskujemy efekt drzwi niewidocznych zatopionych w ścianie.

Drzwi przesuwne po ścianie z systemem Magic

Innowacyjny system z ukrytą prowadnicą jezdną, w każdym momencie przesuwania drzwi, niezależnie czy są otwarte czy zamknięte  prowadnica i mechanizmy - pozostają niewidoczne.

Drzwi przesuwne w kasecie wewnątrz ściany , system Leon

Zastosowanie specjalnej kasety  umożliwia aby skrzydło suwane wjeżdżało do wnętrza ściany. System kompletny z mechanizmem jezdnym i wyposażeniem.

 

     DelForm M 800

 

DelForm M800 

Delform M600 

Delform M550 

DelForm M300 

DelForm M300 

DelForm M270 

DelForm M260 

DelFormM250 

DelForm M130

DelForm M100 F1

DelForm M100 F2

Konfiguracja a funkcjonalność drzwi – przedstawiamy możliwości, zadajemy pytania sygnalizujemy zagadnienia.

 • wybrać drzwi pełne czy drzwi  przeszklone?
 • doświetlić  pomieszczenie czy stworzyć  strefę  intymności?
 • jednoskrzydłowe , dwuskrzydłowe , trzyskrzydłowe  czy czteroskrzydłowe?
 • otwierane na zawiasach czy suwane?
 • zawiasy widoczne czy kryte?
 • zamek zwykły czy magnetyczny?
 • bezprzylgowe  czy  z felcem?
 • pełne  gładkie,  frezowane a może płycinowe?
 • szklone: z jedną taflą lub dzielone szprosami na pola?
 • z doświetlam bocznym, a może górnym?
 • odwrotne, licowane z opaską na zewnętrzna a otwierane do środka pomieszczenia ?
 • w zabudowie panelowej, a może na całą wysokość pomieszczenia ?
 • drzwi łączone z zabudową meblową, na co zwrócić uwagę?
 • kierunek otwierania drzwi - na prawa czy na lewo ? na zewnątrz czy do środka?
 • jakie pomieszczenia oddzielamy, jakiej wielkości ?
 • właściwości  akustyczne drzwi , kiedy wymagają dodatkowego uszczelnienia ?
 • zgranie stylistyczne drzwi zewnętrznych  pokojowych, czy to możliwe?
 • oddzielenie strefy mieszkalnej od garażu, drzwi zwykłe czy techniczne ?
 • kierunek otwierania drzwi a sterowanie, wybrać prawe czy lewe?
 • kierunek otwierania drzwi a łączenia podłóg, łączenie na zewnątrz czy od środka?
 • zgranie grubości listwy przypodłogowej z ościeżnicą drzwiową, jaka grubość listwy?
 • otwieranie drzwi na pełna wysokość pomieszczenia , na co zwrócić uwagę ?
 • szerokość przejścia a wygoda użytkowania, czym się kierować?

Dużą uwagę przykładamy do funkcjonalność.  Do rozważenia jest dużo zależności , które przeanalizowane i właściwie dobrane decydują o komforcie użytkowania . Służymy doświadczeniem i pomocą w odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Wymaga to spotkania poznania Państwa wymagań  i  szczegółowego omówienia projektu.

Budowa drzwi – niby nie widoczna a bardzo istotna

Zagadnienie wymagające przeanalizowania to konstrukcja wewnętrzna i  materiał z którego zbudowane są drzwi . Wnętrza drzwi  nie widać , a ma on decydujący wpływ na trwałość i użytkowanie drzwi. Większość masowej produkcji to tak zwane wydmuszki,  dwa cienkie arkusze płyty wypełnione kartonem.  Konstrukcja  naszych drzwi to wynik kilkunastu lat doświadczeń i  testowania prototypów. Rdzeń  wykonany jest ze sklejki, w którą wbudowane są  dwa metalowe naciągi strunowe. Stabilizują konstrukcję oraz dają kontrolę  i regulację nad liniowością skrzydła drzwiowego. Rozwiązanie to eliminuje problem odkształcania i krzywienia się drzwi w stu procentach. Poszycie drzwi i panele wykonane są z płyty MDF, która może być w dalszej obróbce lakierowana na kolor lub oklejona fornirami. Istotnym elementem konstrukcji drzwi są  zawiasy i zamek. Tylko wysokiej jakości precyzyjne mechanizmy gwarantują wieloletnie bezproblemowe użytkowanie. Stosujemy zawiasy Simonswerk  - Tectus , zamki magnetyczne Tupai.

Materiały i sposoby wykończenia

Stosujemy naturalne i szlachetne materiały od sprawdzonych dostawców. Wybieramy odpowiednie dla nich sposoby wykończenia, aby nasze drzwi mogły się pięknie starzeć, patynować i nabierać charakteru. Wykorzystujemy rzemieślnicze techniki obróbki, które ukazują i podkreślają niepowtarzalne cechy stosowanych materiałów. Szanujemy i cenimy drewno ale jednocześnie uwielbiamy eksperymentować z nowymi  fakturami i nie oczywistymi materiałami. Stosujemy wstawki z metali kolorowych lub stali nierdzewnej, efekt patynowania, utleniania, rdzy, beton, płynny metal oraz klasyczne  pozłotnictwo.

Lakier

Szlachetna satynowa  powierzchnia nadaje drzwiom ton ekskluzywnej elegancji. Lakierowanie to technika umożliwiająca zastosowanie obszernej gamy kolorystycznej.  Daje możliwość  wybrania dowolnego koloru z palet: Ral, NSC, Benjamin Moore w różnych stopniach połyskliwości.

Fornir naturalny i drewno - drzwi fornirowane

To piękno i niepowtarzalność ukształtowana  przez naturę. Materiał ten charakteryzuje się unikatowym i nie powtarzalnym rysunkiem słojów.  Obrobione , starannie dobrane i  złożone pozwala uzyskać jedyne w swoim rodzaju  niepowtarzalne obrazy.  W technice intarsjowanie, z dociętych i odpowiednio spojonych fragmentów forniru można uzyskać niepowtarzalne wzory i formy geometryczne. Stosujemy forniry z 60 gatunków drewna, pochodzenia   krajowego i gatunki egzotyczne  pochodzące ze wszystkich zakątków świata.

Fornir modyfikowany

To efekt  innowacyjnej  technologii, pozwala uzyskać  produkt o powtarzalnym usłojeniu i kolorze zachowując jednak piękno i różnorodność naturalnego drewna. Cechuje się spójnym odcieniem i rysunkiem, każdy arkusz forniru wygląda identycznie. Materiał ten występuje w szerokiej palecie kolorystycznej, oferuje wyjątkowe dekory wzornicze.

Metal

Powierzchnia lśniącego metalu to zaskakujące wykończenie . Stwarza szerokie możliwości dla projektanta, pozwala odbić w  metalu przestrzeń z wyobraźni?  Arkusze metalu można kleić na całą powierzchnię drzwi lub stosować jako wstawki.  Do wyboru oferujemy:  miedź, mosiądz, stal nierdzewną, aluminium. Metal może mieć różną fakturę nadaną  poprzez polerowanie , ręczne lub maszynowe szlifowanie.  Tworzymy różne efekty poddając metal utlenianiu, anodowaniu, oksydowaniu lub patynowaniu. Wykorzystujemy klasyczną technikę pozłotnictwa, szeroko stosowana w rzemiośle artystycznym do zdobienia fragmentów  ram oraz drzwi złotem lub srebrem płatkowym.